Vítej, cizinče!

Ocitl jsi se u nás v Shadowcrestu, tajemném městě ležícím v západní
Evropě. Ani zdaleka tu však nežijí obyčejní lidé;
adimenti, kteří se vyznačují nejen bledou pletí a zářivýma
očima, ale také svým rozdělováním lidí na
dobré a špatné.

Lorene Derwin

15. dubna 2014 v 19:02 | amy dixon

účet: amy dixon


Lorene Derwin, roz. Throop
vládkyně Shadowcrestu

Lorene se narodila 2. července roku 2096. Je pravnučkou Akassy Latham, bojovnice za 2. adimentské války. Ona sama po ní podědila velké bojové schopnosti a chytrost. Adimenty je k ní často přisuzována. Je vdaná za Vincenta Derwina.

Loreniny vlasy jsou světle hnědé barvy, jako rozpuštěné dosahují do půli zad, častěji jsou ale sepnuté do drdolu nebo do prazvláštních složitých účesů, stejně složitých jako Lorenina osobnost. Pleť má stejně jako všichni adimenté nepřirozeně bílou, posetou pihami. Na vysokém krku je postavena k němu viditelně menší hlava, na které jsou docela daleko od sebe posazené modré oči, které svítí i do daleka. Její postava je pohublá, místy jsou jí vidět i kosti. Nejčastěji nosí bohatě zdobené šaty a různé doplňky. Většinou má na krku několik náhrdelníků, nejčastěji s modrým lapidem, jenž jí ladí k očím. Náušnice nejsou příliš viditelné, protože nosí malé bílé koňské hlavy, které symbolizují smrt jejího otce.

Lorene je milá, hodná, ale také přísná. Několik let již touží po dítěti a po velké lásce, ne jako donucená svatba s Vincentem. V manželství není šťastná a hledá útěchu u jiných osob, po manželských hádkách může být podrážděná. K podřazeným adimentům chová respekt a ráda se seznamuje s novými lidmi, ráda všechny usmiřuje, což ji často dostává do potíží. Také ráda baví své přátele i celý národ, ale to jen pokud má dobrou náladu, jenže to se u ní někdy mění tak jako aprílové počasí. I když si občas s někým příliš neporozumí, je zastánkyní toho, že s každým se dám vyjít po dobru.

Lorene se narodila roku 2096 v Shadowcrestu jako první dcera tehdejší vládkyně Celindy Throopové, o pět let později se narodila i její sestra Liana. Obě dívky měly už v dětství skvělý vztah. Celinda zemřela v době, kdy bylo Lorene 15 let. Pravidlem vládnutí bylo to, že vládkyni bude 18 let, což Lorene nesplňovala, takže se vlády ujala její teta Etheline. Etheline byla zlomyslná a chtěla si trůn nechat i v době, kdy bude již některá z dcer plnoletá a schopna vlády. Lorene proti tomu nic neměla, ale Liana to nechtěla tak nechat a povstala proti Etheline. Etheline byla svržena z trůnu a byla násilně odvezena do Ruska do vězení. Lorene byla korunována vládkyní shadowcrestskou. Za své vlády téměř nic nezměnila, kromě přístupu k níže postaveným a přeupravila celý starý adimentský zákon, ve kterém se nacházely některé staré pohanské metody. V roce 2120 se provdala za Vincenta Derwina, v prosinci 2126 ale požádala o rozvod.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.
----------------------------------------------------------------------------------

© amy dixon 2014 - 2015


----------------------------------------------------------------------------------

TOPlist