Vítej, cizinče!

Ocitl jsi se u nás v Shadowcrestu, tajemném městě ležícím v západní
Evropě. Ani zdaleka tu však nežijí obyčejní lidé;
adimenti, kteří se vyznačují nejen bledou pletí a zářivýma
očima, ale také svým rozdělováním lidí na
dobré a špatné.

Info o adimentech

14. března 2014 v 21:21 | amy dixon

Vzhled

Adimenti se vyznačují výrazně bledou tváří a výrazně zbarvenýma očima, která září až na míle daleko. Adimentskou barvou je fialová; nejen, že se povětšinou objevuje na oblečení, ale adimenti také nemají typickou lidskou krev, nýbrž fialovou. Někteří adimenti mají na rameni zvláštně vyrytý znak adimentství, tedy kruh s dvěma troúhelníky uprostřed - v jednom je hlava anděla, v druhém čerta.

Chování

Adimenti by sice většinou měli být moudrými lidmi, kteří rozhodují o osudech obyčejných lidí, jenže často jejich chování ovlivňují boje o moc, protože právě adimentští vládci mají v světě velkou moc a postavení.

Adimenti jsou většinou nenápadní a tiší, často se procházejí po lesích, které jsou jejich nejpříjemnějším prostředím k životu.

Celoživotní úkol adimentů

To je tzv. "třídit" lidi. Adimenti mohou při jediném pohledu nahlédnout do duše člověka a odtajnit všechny jeho činy i hříchy. Poté záleží na něm, jak se rozhodne, zda poslat člověka do Pekla, nebo se osoba stane dalším členem adimentského rodu. Aby se člověk stal adimentem, musí se proměnit.

Proměna

Proměna probíhá o půlnoci. Každou půlnoc venku řádí silná bouře, která se však zjevuje pouze tomu, kdo se proměňuje. Blesk musí vjet do těla, které poté sebou neklidně škube, jelikož se uvnitř těla dějí změny. Klasická červená krev se mění ve fialovou, s čímž se mění také barva kůže a očí. Po několika minutách toto třesení ustane a osoba se stává plnohodnotným adimentem.

Lapidy a lapologie

Lapidy jsou zvláštní předměty různých barev, které po stisknutí vytvoří nějaký jev. Některé lapidy se prodávají všude po tržištích, ale některé jsou jen velmi vzácné a vyskytují se na Křišťálových útesech. Tam se také jednou měsíčně dostávají na povrch lapidy nesmrtelnosti, proto jsou často útesy prohledávány a pomalu se zničují a zásoby lapidů se snižují.

Lapologie je věda, která se zabývá lapidy. V Muzeu lapologie můžeme nalézt všechny druhy lapidů. O lapidech se učí už v adimentské škole.

Stravování

Adimenti dokáží sníst i potraviny, kterými se stravují obyčejní lidé. Ale i jejich kuchyně nabízí nějaké zvláštní pokrmy, které jim přidávají energii a jsou ze surovin, které jsou vhodné pro zvláštní adimentský organismus. V Shadowcrestu jsou nejoblíbenější pšeničné steaky, které jsou snadno k sehnání díky velké produkci pšenice. Oblíbeným nápojem je brusinkový likér.

Doprava

Adimenti nepoužívají typické lidské dopravní prostředky, ale speciální okřídlené koně - pegasy. Pegasy přivolávají pomocí lapidů. Pegasové dokáží svého majitele dopravit na určité místo a také jim pomáhat s těžkým nákladem nebo prací na polích. Pokud mají adiment a pegas stejné oči, je to znamením dokonalého souznění duší.

Rychlejší způsob dopravy jsou kromě lapidů také rychlovlaky. U nich však existuje nebezpečí, že vlak kvůli obrovské rychlosti narazí a takové nehody bývají často smrtelné.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.
----------------------------------------------------------------------------------

© amy dixon 2014 - 2015


----------------------------------------------------------------------------------

TOPlist