Vítej, cizinče!

Ocitl jsi se u nás v Shadowcrestu, tajemném městě ležícím v západní
Evropě. Ani zdaleka tu však nežijí obyčejní lidé;
adimenti, kteří se vyznačují nejen bledou pletí a zářivýma
očima, ale také svým rozdělováním lidí na
dobré a špatné.

Info o Shadowcrestu

14. března 2014 v 20:27 | amy dixon
Shadowcrest je město ležící v severní Andoře. Ve městě nežije jediný normální člověk, jelikož město slouží jako jedno z hlavních evropských středisek adimentů, kteří přijíždějí z Francie, Španělska, Belgie a Velké Británie, někteří ale pochází z domácí Andorry. Počet obyvatel již přesáhl 100 000 lidí. Adimenti bydlí buď v lesních chatkách, kterých je v rozlehlých lesích nespočet, nebo v městských domech, bohatší v Hradě Tercintu a v palácích. Městem protéká řeka Merrile, přes kterou je postaven i slavný most Sv. Aloise, pojmenovaný po zakladatelce Shadowcrestu.

Historie

Shadowcrest vznikl za doby největšího rozkvětu adimentství, tj. v 16. století. Založila jej Aloise Satumo, pozdější první svatořečená adimentka. Aloise byla mladá Belgičanka, narozená v roce 1541 v La Louvière. Její matkou byla starší adimentka, jedna z vůbec prvních v Evropě. Aloise se zasloužila o rozšíření adimentské kultury po celém kontinentě a když počet tohoto druhu rapidně vzrostl, rozhodla se k velkému činu; vytvořit pro ně město, kde by mohli všichni žít bez společnosti obyčejných smrtelníků.

Ráda cestovala po světě a jednoho dne spolu se svými věrnými přáteli objevila dosud neobydlená, ale mimořádně úrodná oblast dnešní Andorry. Právě tam se rozhodla usadit a vytvořit tady středisko adimentů. Město bylo podle středověkých spisů založeno roku 1556 a přestěhovaly se sem tisíce adimentů z celé západní Evropy. Aloise se stala první městskou vládkyní, jenže moc dlouho vládnout nevydržela, byla zavražděna. Kým a jak se zatím nepodařilo vypátrat.

Jenže po její smrti vliv města upadal a naopak stoupala nadřazenost ruských adimentských vojsk, která oslabené město, kde se často válčilo mezi bohatými pány, hladce dobyla. V té době se lidem ve Shadowcrestu nežilo nejlépe, Rusové s nimi neměli slitování a spousta nebohých adimentů umírala.

Až na počátku 18. století přijel do Shadowcrestu mladý Španěl Lothario Crescenzi, který společně se svým vojskem porazil ruské válečníky a tak ve městě skončily těžké doby a otroctví. Lothario se stal vládcem města a nově vznikajících adimentských vesniček v jeho okolí. Nechal postavit zámek Tercinta a přejmenoval kraj na Shadecastle, právě podle tohoto nádherně postaveného zámku v barokním slohu. Shadecastle za jeho vlády prožívalo kulturní i vzdělávací rozkvět. Byla založena první adimentská škola. V tomto období se adimenti živili převážně jako zemědělci, protože na rozlehlých polích pěstovali hodně obilí, které bylo rozváženo do všech koutů Země.

Crescenzi zemřel v roce 1764 ve věku 72 let. Na trůnu ho vystřídal jeho syn Carroll, který nějaký čas vyučoval právě v adimentské škole, protože mu záleželo na tom, aby byli adimenti vzdělaní. Byl velmi oblíben, pro jeho spravedlnost, ale také laskavost. Jen jediný člověk ho nemohl vystát, a tím byl Benji Mecatti, který byl vyhozen kvůli jeho chování z jihoevropského adimentského centra. Byl zlý a krutý a toužil se zmocnit vlády nad Shadecastle.

Často soupeřil s Carrollem, většinu soubojů ale vyhrával právě adimentský vládce. Jenže po tom posledním, který ovládl Benji a Carroll byl těžce zraněn, započala 1. adimentská válka. Během těchto bojů mezi sebou soupeřily tři vojska - Carrollovo, Benjiho a také družina ruského Umaměteva. Během těchto válek trpěl nejen Shadecastle, ale také okolní území. Pro vyspělé státy Francie a Španělska to byly velké ztráty a rozhodly se připojit k těmto bitvám, nakonec ale uzavřeli dohodu s Carrollem Crescenzim, a pomohli jim k vítězství.

Carroll měl po válce podlomené zdraví a v posledních letech jeho života za něj vládl jeho syn. Tomu se podařilo opět nastolit mír v kraji a obnovit krásu země, která byla po dlouholeté válce zničena. Obyvatelé zde poklidně žili až do 21. století, kdy se družstvo tajemného Johna Crosiera pokoušelo ovládnout celý adimentský svět a zapříčinilo 2. adimentskou válku. Nakonec ale dobří adimenti v čele s odvážnou Akassou Latham zvítězili a opět vyhrálo Dobro nad Zlem.

Jenže od těchto dob už uběhla pěkná řádka let a dávno už zmizely poslední stopy po krvelačných válkách. Nyní je Shadowcrest, jak bylo město znovu pojmenováno, vyspělým a mocným centrem adimentského světa. Vládne mu jedna z Akassiných pravnoučat, moudrá Lorene Derwin.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.
----------------------------------------------------------------------------------

© amy dixon 2014 - 2015


----------------------------------------------------------------------------------

TOPlist